Gardijska brigada

Подфорум о специјалним јединицама света

уредници: BANIC, deda, orijent

Порукаод BANIC » 01 Дец 2006, 20:18

Cestitam na novom imenovanju i preformiranju ,nadam se dace dugo ocekivana jedinica zasjati u punom sjaju i biti ponos Srbije ,napokon GARDA VOJSKE SRBIJE :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Dao bih sve klikere koje sam sakupio ko mali,samo jednom da stanem u njihov stroj u nekoj svecanosti . 8) 8) 8)
Vrlo lako i jednostavno kad zakljucim da nema smisla da se puca malim kalibrom a meta daleko i da je to samo rasipanje municije ima da zakljucam ili obrisem ko od sale ...A sad vodnice daj ljudima voljno!
Корисников грб
BANIC
General

Поруке: 4024
Придружен: 23 Сеп 2005, 21:44

Re: RTS: Formirana Gardijska brigada

Порукаод -JASTREB- » 01 Дец 2006, 22:09

U kasarni «Dedinje» u Beogradu danas je formirana Garda Vojske Srbije. Sveèanosti povodom preformiranja Gardijske brigade u Gardu VS prisustvovali su predsednik Srbije Boris Tadiæ, ministar odbrane Zoran Stankoviæ, zastupnik naèelnika Generalštaba Vojske Srbije general-major Zdravko Ponoš, zvaniènici Ministarstva odbrane i Vojske i strani vojni predstavnici.

Predsednik Republike Boris Tadiæ uruèio je vojnu zastavu jedinice njenom komandantu, pukovniku Goranu Radovanoviæu, a pripadnici Komande, Komadnog voda, Poèasnog bataljona, Voda veze, 25 bataljona policije, Bataljona vojne policije za obezbeðenje specijalne namene «Kobre» i Bataljona logistièke podrške prodefilovali su u sveèanom stroju. Pripadnici Garde su tokom sveèanosti gostima takoðe prikazali borbenu tehniku i svoju vrhunsku osposobljenost za izvršavanje zadataka.

Garda nastavlja tradiciju sliènih jedinica koje su se na prostorima Srbije pojavile poèetkom 19 veka. Prvi put je dodeljena vojna zastava u maju 1838. godine kada je formiran prvi Gardisjki konjièki vod. Kroz istoriju Garda je imala više formacija - od eskadrona, puka, brigade, divizije, korpusa pa èak i do jedinice ranga armijske oblasti. Dosadašnja Gardijska brigada formirana je 1.novembra 1944 godine.
[align=center]Слика[/align]
Garda Vojske Srbije namenjena je za vojne poèasti i protokol za domaæe i strane državne zvaniènike, obezbeðenje najviših državnih i vojnih liènosti i objekata, obezbeðenje specijalnih veza, realizaciju poslova iz delokruga rada vojne policije i izvršenje drugih zadataka po nareðenju naèelnika Generalštaba, kome je neposredno potèinjena.
[align=center]Слика[/align]
Zastupnik naèelnika Generalštaba general-major Zdravko Ponoš izrazio je na sveèanosti uverenje da æe pripadnici Garde, u kojoj je služenje uvek bila èast, nastaviti tradicije svojih prethodnika i u novim okolnostima kao što je èlanstvo u programu Partnerstvo za mir.

http://www.mod.gov.yu/01aktuelno/indexs ... news&id=40
-JASTREB-
Stariji vodnik

Поруке: 71
Придружен: 20 Апр 2006, 04:48

Порукаод morlak1692 » 02 Дец 2006, 13:48

jos kad bi bilo prave obuke umesto ciscenja lisca, bilo bi lepo...

evo par slika sa peskova, gde je obuka bila, recimo, u tom pravcu kako bi trebala da bude...

u, bre, kako da ubacim sliku??? sta [/img] klikno sam pa ne razumem, kako da sa mog hard diska ubaicm sliku na sajt?
morlak1692
Desetar

Поруке: 26
Придружен: 19 Авг 2006, 16:27

Порукаод -JASTREB- » 02 Дец 2006, 16:37

morlak1692 пише:kako da ubacim sliku?

Moras je prvo sa kompa da stavis u net, idi na www.imageshack.us , uploaduj je, pa nam daj link... :wink:
-JASTREB-
Stariji vodnik

Поруке: 71
Придружен: 20 Апр 2006, 04:48

Порукаод zoro » 08 Дец 2006, 00:28

perobp пише:Neznam sta je zoro video , ako iam sliku dobro bi bilo ,a li od beretki kad su u pitanju padobranci koliko ja znam niko nenosi crveno tradicija je plava nebesko plava i mornaricka majica u Specnazu ,OMON nosi crne ... 8)

Ruski padosi nose crvene,kao i neke jedinice SPECNAZA-a,itd,a crne nose i marinci...
Interesuje me sva sto je vezano za nase specijalne jedinice
Корисников грб
zoro
Zastavnik I klase

Поруке: 115
Придружен: 12 Феб 2006, 21:10
Место: italija

Порукаод orijent » 08 Дец 2006, 10:45

Није тачно за падобранце Зоро, или барем још нико није чуо. Сувише дуго носе плаву беретку да би је мењали. Ако је дошло до промене у скорије време, хајде постуј нешто о тој промени: чланак, фотографије... Званични сајт ВДВ још их показује са плавим береткама.
Корисников грб
orijent
Pukovnik

Поруке: 2620
Придружен: 21 Дец 2005, 22:28
Место: orijent

Порукаод kiso » 08 Дец 2006, 14:21

Mislim da trebate pitati guju on ima veze sa Putinom ,mozda je Putin uveo i crvene beretke ,posto je vratio petokraku u vojsku :lol: :lol: :lol: :lol: .
kiso
Razvodnik

Поруке: 19
Придружен: 18 Сеп 2006, 22:27

Порукаод orijent » 08 Дец 2006, 14:41

Да поједноставимо: фотографија је из априла 2004.

http://desantura.ru/index.php?ind=galle ... w&ida=1225

Да ли је било измена у међувремену? Сигурно има трага о томе?
Корисников грб
orijent
Pukovnik

Поруке: 2620
Придружен: 21 Дец 2005, 22:28
Место: orijent

NOVE UNIFORME SRPSKE GARDE

Порукаод Stari-istroseni » 08 Дец 2006, 18:01

Pa voleo bi da vidim na nasim gardistima nove uniforme,primer za vreme Kraljevine Srbije na dvoru gardisti su imali upecatljive uniforme i smatram da to treba da se vrati.Pa kad nam dodju belosvetske galamdzije da se malo zadive istorijom.A ako nam i dodje KUMA da nam se ne osramoti Prestolonaslednik da vidi da nam je GARDA na nivou.
Sluzio sam klasu 92/93 3 P.D.C zvali su me po nadimku mali legia
Корисников грб
Stari-istroseni
Pukovnik

Поруке: 2198
Придружен: 23 Окт 2005, 17:20
Место: Beograd

Порукаод Taso » 09 Дец 2006, 05:39

zoro пише:Ruski padosi nose crvene,kao i neke jedinice SPECNAZA-a,itd,a crne nose i marinci...

Mislim da jos uvek nose plave beretke.

Tamno crvene nose Specnaz....to je relativno novo, jer su ranije i oni nosili plave beretke
Корисников грб
Taso
Pukovnik

Поруке: 3207
Придружен: 08 Мар 2006, 18:19
Место: Velika Juzna Zemlja

ПретходниСледећа

Повратак на СПЕЦИЈАЛНЕ ЈЕДИНИЦЕ

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост